57A
274668
Sam Uhrdin
(1886-1964)
Sam uhrdin, "brödbak" (baking bread).

"Brödbak" (Baking bread)

Signed Sam Uhrdin and dated -17. Canvas 135 x 100 cm.

Smärre slitage.
Ytsmuts.
Krackelyr.

Droit de suite: Yes
Estimate:

40 000 - 60 000 SEK

4 211 - 6 316 EUR