1195619
KARIN BJÖRQUIST, "Nobel", servisdelar, 25 dlr, benporslin, Rörstrand, 1900-talets slut.
Karin bjÖrquist, "nobel", servisdelar, 25 dlr, benporslin, rörstrand, 1900-talets slut.

Bestående av:
12 gula mattallrikar diam 25,5 cm
1 grön mattallrik diam 25,5 cm
12 gröna förrättstallrikar diam 22 cm

Bruksskick, smärre repor, varierande slitage på guldkant. Glasyrnagg förekommer på tallrikarnas undersida.

Droit de suite: No
Location:
Contact
Vera Lind
Vera Lind
Manager Valuation Desk, Malmö
+46 739 400 825

Customer service

Sweden
Telephone hours: mon - fri 9 am - 5 pm

Telephone hours: mon - fri 9 am - 1 pm

Send a message
Auction closed
Final bid
8 900
852
952
6 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bidhistory (25 bids)
8
Dec 4 7:27 PM
8 900 SEK
Dec 4 7:27 PM
8 700 SEK
8
Dec 4 6:54 PM
8 500 SEK
Dec 4 6:51 PM
8 300 SEK
8
Dec 4 6:51 PM
8 201 SEK
All times are in CET