45 items
SALOMON HOFLING, miniature, gouache.
Current bid
6 200 SEK
4 000 SEK
Three pewter mirror, first half of the 20th Century.
Current bid
1 505 SEK
2 500 SEK
KITTEL, mässing, 1700-tal.
Current bid
350 SEK
2 500 SEK
VÄGGLAMPETTER, Swedish Grace, "Ystad Tenn "1932.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
VINKYLARE, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Current bid
2 502 SEK
2 500 SEK
PARAPLYSTÄLL, 1900-talets första hälft.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
A double Sami knife, reindeer horn and leather.
Current bid
2 500 SEK
2 500 SEK
PLUNTA samt KÅSA, bl a Tore Sunna, samearbete.
Current bid
1 600 SEK
3 000 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL med 4 flaskor, 1800-tal.
Current bid
1 700 SEK
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 5 st, tenn, 1800-tal.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
FLINTYXA, troligen yngre stenåldern.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
KORKSKRUV, 1900-talets början.
No bids
2 500 SEK
PRADA, väska.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft.
Current bid
3 400 SEK
2 500 SEK
3 silver coins, Karl XIV JOHAN, GUSTAV III, KARL XV.
Current bid
3 200 SEK
2 500 SEK
GUNGHÄST, omkring 1900.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
GUNNAR CYRÉN,
Current bid
2 200 SEK
2 500 SEK
BJÖRN TRÄGÅRDH,
Current bid
2 010 SEK
2 500 SEK
TUNNA MED HÄNKLAR, koppar, 1800-tal.
Current bid
1 001 SEK
2 500 SEK
A silver plated inkwell, circa 1900.
Current bid
600 SEK
3 000 SEK
A boat model, 20th century.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
ELDKORG smide 1900-tal.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
A Russian icon 19th Century.
Current bid
3 000 SEK
6 000 SEK
A Russian icon, 19th Century.
No bids
4 500 SEK
A pair of cast iron fire dogs, 20th Century.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
A Russian icon 20th Century.
No bids
2 500 SEK
VÄGGSKÅP, mahogny, 1800-talets mitt.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK