477 items
Four mahogany chairs, mid 19th Century.
Current bid
1 500 SEK
2 000 SEK
IKEA,
Current bid
4 000 SEK
3 000 SEK
MATBORD 1900-talets senare del.
Current bid
3 200 SEK
8 000 SEK
SOFFBORD 1960-tal.
Current bid
400 SEK
3 000 SEK
DAGBÄDD Swedish Modern 1930/40-tal.
Current bid
4 700 SEK
5 000 SEK
FRANK LLOYD WRIGHT,
Current bid
7 400 SEK
8 000 SEK
A painted gate-leg table, 18th/19th Century.
Current bid
1 100 SEK
4 000 SEK
A painted Empire style table, circa 1900.
Current bid
1 000 SEK
4 000 SEK
DAVID DESIGN,
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
KARMSTOLAR ett par Italien 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK
ARNE JACOBSEN,
Current bid
8 300 SEK
5 000 SEK
SKÅP 1900-talets mitt.
Current bid
2 200 SEK
4 000 SEK
A 20th century mirror from India.
Current bid
900 SEK
3 000 SEK
SKÅP 1950-tal.
No bids
4 000 SEK
TOILETTBORD med spegel 1930/40-tal.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
HARRY BERTOIA, Bertoia BenchKnoll International, 1975.
Current bid
7 000 SEK
12 000 SEK
SKRIVBORD Holland 1900-talets mitt.
Current bid
4 200 SEK
5 000 SEK
A MID 20TH CENTURY SIDEBOARD.
Current bid
400 SEK
3 000 SEK
Current bid
9 000 SEK
5 000 SEK
HANS J WEGNER,
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
A LATE GUSTAVIANS STYLE CHEST OF DRAWERS.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
A MID 20TH CENTURY BOOK CASE.
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
VERNER PANTON, a set of five "Panton Chair" Vitra.
Current bid
2 800 SEK
4 000 SEK
A LATE GUSTAVIAN STYLE CHEST OF DRAWER.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
Current bid
12 500 SEK
4 000 SEK
A presumably German Rococo mirror.
Current bid
3 200 SEK
12 000 SEK
LÄKARSKÅP "Spoin" Lublin 1900-talets mitt.
Current bid
3 200 SEK
3 000 SEK
Current bid
3 300 SEK
4 000 SEK
BOCKBORD, 1800-tal.
Current bid
1 500 SEK
4 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets andra hälft.
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
STOLAR 6 st Italien 1900-talets senare del.
Current bid
3 200 SEK
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
Current bid
9 100 SEK
3 000 SEK
STOL Indien Rajasthan 18/1900-tal.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1970-tal.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
A PAIR OF EASY ARMCHAIRS BY IRE MÖBLER.
Current bid
600 SEK
2 500 SEK
JOHN VEDEL-RIEPER,
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
BORD, 1800-tal.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
BOKSKÅP, jugend.
Current bid
3 100 SEK
4 000 SEK
MATBORD 1960-tal.
No bids
3 000 SEK
Current bid
1 100 SEK
3 000 SEK
FÄLLSTOL 1980-tal.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
A PAIR OF LOUNGE CHAIRS MID 20TH CENTURY,
Current bid
1 700 SEK
3 000 SEK
A SET OF FOUR BENTWOOD CHAIRS.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK