454 items
STOLAR 4 st 1900-talets början.
Current bid
1 850 SEK
2 500 SEK
SIDEBOARD 1900-talets första hälft.
Current bid
2 500 SEK
5 000 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft.
Current bid
2 000 SEK
5 000 SEK
KARMSTOL senbarock 1700-talets mitt.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
RELIEF, brons, okänd konstnär, 1900-tal.
Current bid
1 200 SEK
2 500 SEK
LOUIS VUITTON weekendväska.
Current bid
1 900 SEK
2 500 SEK
Gunnar Nylund, 4 stonewear vases from Rörstrand.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
MULBERRY, 2 st, dragskydd för dörr.
Current bid
400 SEK
2 500 SEK
Lisa Larson, a stonewear figurin from Gustavsberg.
Current bid
3 400 SEK
3 000 SEK
A SIDEBOARD SECOND HALF 20TH CENTURY.
Current bid
5 000 SEK
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj "Ägget", Fritz Hansen 2001.
Current bid
20 000 SEK
20 000 SEK
JAEGER-LECOULTRE, pocketwatch, 46 mm.
Current bid
14 000 SEK
18 000 SEK
Fritz Kärfve, oil on canvs sgined and dated 1917.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
CLUBFÅTÖLJER 1 par1900-talets andra hälft.
Current bid
3 500 SEK
6 000 SEK
SERVERINGSVAGN 1900-talets senare del.
Current bid
2 300 SEK
2 500 SEK
A Japanese folding screen early 20th century.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
Helge Högbom, bronze, sculpture.
Current bid
3 500 SEK
6 000 SEK
ANDERS PEHRSON, a pair of wall scones.
Current bid
3 200 SEK
4 000 SEK
HATTHYLLA 1920-tal.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
KANDELABRAR ett par omkring 1900.
Current bid
500 SEK
5 000 SEK
FÅTÖLJER ett par Art Deco 1940-tal.
Current bid
4 700 SEK
5 000 SEK
An MMF textile weave ca 39 x 41 cm signed.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
FÅTÖLJ 1900-talets senare del.
Current bid
1 000 SEK
4 000 SEK
SERVIS 63 dlr "Mona" 1900-talets mitt Kosta glas.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
Beck & Jung, a signed numbered multiple.
Current bid
1 200 SEK
3 000 SEK
Bruno Mathsson, a "Jetson" easy chair from Dux.
Current bid
14 000 SEK
8 000 SEK
A Swedish modern coffee table mid 20th century.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
ARBETSBORD 1900-talets första hälft.
Current bid
1 800 SEK
4 000 SEK
BRÖDERNA MILLER,
Current bid
1 900 SEK
3 000 SEK
An Herve Leger dress in size XS.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
CLUBFÅTÖLJ med FOTPALL 1900-talets andra hälft.
Current bid
2 000 SEK
4 000 SEK
ROSA SERRA, a signed stone sculpture.
Current bid
300 SEK
6 000 SEK
SOFFBORD empirestil 1900-talets andra hälft.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
KARMSTOLAR 6 st Italien 1900-talets senare del.
Current bid
2 000 SEK
6 000 SEK
A stonewear figurine from Lladro.
Current bid
5 200 SEK
4 000 SEK
A three pieces silver coffee set.
Current bid
4 201 SEK
3 000 SEK
Zoia Frolova, oil on panel, signed,
Current bid
600 SEK
3 000 SEK