Subscribe to our newsletter

296 items
A semiantique part silk Ghom ca 207 x 136 cm.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
LARS ROLF, oil on canvas signed and dated 55.
Current bid
1 100 SEK
3 000 SEK
SOFFBORD 1970/80-TAL.
Current bid
2 500 SEK
4 000 SEK
YASSE TABUCHI, watercolour signed and dated 67.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
SOFFA OPE-möbler 1900-talets senare del.
Current bid
300 SEK
5 000 SEK
VIKSKÄRM Japan 1900-tal.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
SIDEBOARD 1900-talets andra hälft.
Current bid
2 500 SEK
4 000 SEK
SIDEBOARD 2 st 1900-talets senare del.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
BORD, 1800/1900-tal.
Current bid
2 600 SEK
4 000 SEK
SOFFA 1900-talets andra hälft.
Current bid
2 700 SEK
4 000 SEK
SPEGEL empirestil 1900-talets mitt/andra hälft.
Current bid
3 200 SEK
3 000 SEK
SIDOBORD/SOFFBORD Art Deco stil modern tillverkning.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
A semiantique Bidjar carpet ca 307 x 210 cm.
Current bid
2 400 SEK
4 000 SEK
COFFEE TABLE, 20/21th century.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
BANGLE 18K gold, 9,8 g, hinge mechanism.
Current bid
2 800 SEK
4 000 SEK
Ceiling light, 1930-/40's, probably Böhlmarks.
Current bid
500 SEK
6 000 SEK
SAM FRANCIS, color lithograph, signed, XXXII/L.
Current bid
9 400 SEK
10 000 SEK
A 1960:s Danish sideboard.
Current bid
12 700 SEK
10 000 SEK
A 1970's leather sofa.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
A signed and dated watercolor by Gunnar Torhamn.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets senare del.
Current bid
4 900 SEK
5 000 SEK
An old/Semiantique part silk/silk isfahan ca 164 x 112 cm.
Current bid
4 000 SEK
12 000 SEK
SEKRETÄR sengustaviansk stil 1900-talets mitt.
Current bid
1 200 SEK
4 000 SEK
KANDELABRAR ett par Louis XV-stil 1800-tal.
Current bid
2 000 SEK
5 000 SEK
SALONGSBORD 1800-talets mitt/andra hälft.
Current bid
4 000 SEK
5 000 SEK
BRACELET 18k gold, 25,8 g, Stockholm 1975.
Current bid
7 730 SEK
9 500 SEK
GOLVLAMPA Le Klint 1900-talets senare del.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
MIRROR/FRAME, around the year 1900.
Current bid
600 SEK
2 500 SEK
A SIDEBOARD BY BØRGE MOGENSEN, FDB Furniture.
Current bid
5 000 SEK
18 000 SEK
CAFÉBORD 1900-talets senare del.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets andras hälft.
Current bid
3 200 SEK
3 000 SEK
LENNART KÄRRABO, sculpture signed and numbered.
Current bid
1 600 SEK
3 000 SEK
ARNE NORELL,
Current bid
3 001 SEK
5 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1900-talets andra hälft.
Current bid
3 400 SEK
4 000 SEK
GOLVUR England 1700-talets andra hälft.
Current bid
1 900 SEK
3 000 SEK
A Sven Palmqvist 'Ravenna' glass bowl, Orrefors 1989.
Current bid
8 000 SEK
10 000 SEK
AXEL OLSSON, a signed bronze sculpture.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
An 18/19th century fan.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
ARNE NORELL,
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
Färgliotgrafier, 4 st 1800-talets första hälft.
Current bid
1 200 SEK
2 500 SEK
KAWS, sculpture Medicom Toy Companion.
Current bid
5 000 SEK
6 000 SEK
A semiantique Malajir carpet ca 202 x 133 cm.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
A set of six Chinese Qianlong porcelain plates.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
HANS J WEGNER,
Current bid
4 000 SEK
6 000 SEK
SIGGE BERGGREN, signed bronze sculpture.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
HUVAR 3 st omkring 1900.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
TAKLAMPA , troligen Italien, 1900-talets senare del.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK