285 items
TAKLAMPA, 1960-70-TAL.
No bids
2 500 SEK
A modern produce of an Art Deco style table.
Current bid
2 400 SEK
2 500 SEK
ERIK KIRKEGAARD, armchair, model 49, Denmark.
Current bid
2 000 SEK
2 500 SEK
GNISTSKYDD 1900-talets början smide.
Current bid
550 SEK
2 500 SEK
FASADBOKSTÄVER, emalj 11+4, 1900-talets första hälft.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
TRAMPBIL, 1900-talets tredje kvartal.
Current bid
400 SEK
2 500 SEK
BARNGUNGA, omkring 1900.
Current bid
2 400 SEK
2 500 SEK
A MID 20 CENTURY TABLE LAMP.
Current bid
1 200 SEK
2 500 SEK
CLUBFÅTÖLJ, 1900-talets mitt.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
AN 1988 OAK BENCH LAMMHULT, SWEDEN.
Current bid
2 000 SEK
2 500 SEK
BIBLIOTEKSSTEGE, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
STOLAR 3 st snarlika Cosmos tidigt 1900-tal.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
TAKLAMPA, art deco, 1930-tal.
Current bid
1 200 SEK
2 500 SEK
Mirror, possibly Hovmantorp, 1960/70:s, Sweden.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
SOFFA Danmark 1900-talets mitt.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
ANITA NILSSON, blandteknik, signerad och daterad 1985.
Current bid
500 SEK
2 500 SEK
SIDOBORD/TRÄDGÅRDSBORD 1950-tal.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
ELLI HEMBERG, oil on canvas signed and dated.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets senare del.
Current bid
550 SEK
2 500 SEK
FÖNSTERLAMPOR, 4 st, 1900-talets mitt.
Current bid
1 500 SEK
2 500 SEK
A BÖRJE JOHANSON, Johanson Design stool.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON,
No bids
2 500 SEK
ALVAR AALTO,
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
SÄNGBORD ett par rokokostil 1900-talets mitt.
Current bid
2 000 SEK
2 500 SEK
SVÄRD frimurare 1900-talets mitt.
Current bid
2 200 SEK
2 500 SEK
A PAIR OF ART DECO STYLE BED TABLES.
Current bid
1 850 SEK
2 500 SEK
LÄKARSKÅP Mellaneuropa 1900-talets mitt.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
BORDSLAMPOR ett par 1970/80-tal.
Current bid
1 700 SEK
2 500 SEK
SOFFBORD 1960/70-tal.
No bids
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
No bids
2 500 SEK
A SERVING TROLLEY SECOND HALF OF 20TH CENTURY.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
ANATOLE ZVEREV, pastel, signed and dated -65.
Current bid
1 800 SEK
2 500 SEK
SATSBORD 3 dlr 1960/70-tal.
Current bid
1 700 SEK
2 500 SEK
APOTEKSGRYTA 17/1800-tal brons.
Current bid
355 SEK
2 500 SEK
WLADIMIR PETTERSSON,
No bids
3 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-talets början.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK
a Swedish chest of drawers 1930/40's.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
A Chinese porcelain buddha, 20th century.
Current bid
1 500 SEK
3 000 SEK
JANERIC JOHANSSON, a signed and dated mixed media.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, 2 copper pendants.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
LARS HUCK HULTGREN,
No bids
3 000 SEK
BOKHYLLOR 2 st Swedish Modern 1940-tal.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD modern tillverkning.
Current bid
800 SEK
3 000 SEK
A MARBLE TOP COFFEE TABLE.
Current bid
5 200 SEK
3 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets första hälft.
Current bid
2 200 SEK
3 000 SEK
VITRINSKÅP Art Deco 1940-tal.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
GRINDAR, ett par, 1900-talets mitt.
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
SIGVARD BERNADOTTE,
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
An 1970/80:S sofa table.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK