1716 items
EVERT LUNDQUIST, etching signed and numbered.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
An old silk on cotton Kayseri carpet ca 177 x 123 cm.
Current bid
500 SEK
4 000 SEK
PIEDESTAL/KORG PÅ FOT 1900-tal.
Current bid
1 000 SEK
2 500 SEK
BORD, art deco, 1930-tal.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
A PAIR OF BERGBOMS TABLE LAMPS B-075.
Current bid
4 200 SEK
4 000 SEK
A MARBLE TOP COFFEE TABLE MID 20TH CENTURY.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
MARC CHAGALL, after poster.
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Italien 1900-talets senare del.
Current bid
300 SEK
4 000 SEK
FRITHIOF BERGLUND, oil on canvas signed and dated.
Current bid
1 800 SEK
3 000 SEK
BORD, halvmåne, Kina, modern tillverkning.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
A semiantique Bidjar carpet ca 153 x 114 cm.
Current bid
300 SEK
3 000 SEK
BYRÅ, rokokostil, omkring 1900.
Current bid
3 000 SEK
8 000 SEK
FABIAN LUNDQVIST, oil on canvas signed.
Current bid
700 SEK
2 500 SEK
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
A PAIR OF CHINES CLOISONNÉ TABLE LAMPS CA 1900.
Current bid
850 SEK
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON,
Current bid
1 000 SEK
3 000 SEK
GEORG JENSEN, a sterling silver bowl.
Current bid
6 000 SEK
8 000 SEK
SAMUEL JOHN MILTON BROWN, watercolour signed.
Current bid
1 000 SEK
4 000 SEK
HANS BERGSTRÖM,
No bids
3 000 SEK
TRÄDGÅRDSBÄNK 1900-tal lättmetall.
Current bid
300 SEK
2 500 SEK
Lisa Larson,
Current bid
1 200 SEK
3 000 SEK
BORD, Louis XVI-stil 1900-talets första hälft.
Current bid
2 000 SEK
3 000 SEK
DE COENE,
No bids
10 000 SEK
RÖKBORD, funkis 1940-tal.
Current bid
550 SEK
3 000 SEK
SLAGBORD 1800-talets andra hälft.
Current bid
500 SEK
3 000 SEK
SIDEBOARD 1900-talets mitt.
Current bid
2 000 SEK
4 000 SEK
Bröderna Andersson,
Current bid
300 SEK
4 000 SEK
Børge Mogensen,
Current bid
4 000 SEK
8 000 SEK
ARDY STRÜWER, oil on cavnsa signed and dated 63.
Current bid
2 000 SEK
7 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA 1900-talets mitt.
Current bid
400 SEK
3 000 SEK