Tilaa uutiskirjeemme

87
272513
Helmer Osslund
(1866-1938)

Turbulent river

Signed Helmer Åslund and dated -99. Canvas laid down on panel 20 x 27.5 cm.

Uppklistrad på pannå. Sedvanligt slitage.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Lähtöhinta:

25 000 - 30 000 SEK

2 632 - 3 158 EUR

Täydennyslista

Ursprungligen gåva från konstnären till nuvarande ägares mormor. / Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.

Alkuperä - Provenienssi

Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.