Tilaa uutiskirjeemme

1196411
Eero Saarinen
(1910-1961)
Eero saarinen, matbord "tulip", knoll international, märkt.

EERO SAARINEN, matbord "Tulip", Knoll international, märkt.

Rund skiva av vitgrå marmor på vitlackerad centralfot. Fotens undersida märkt Knoll International 172-173. Diameter ca 119,5, höjd ca 70 cm.

Bruksskick. Fot med märken, repor. Stenskiva med mindre hack/stötmärken.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Ota yhteyttä
Vera Lind
Vera Lind
Manager Valuation Desk, Malmö
+46 739 400 825

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13

Lähetä viesti
Lähtöhinta
15 000 SEK