1180502
Two Bing & Gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.
Two bing & gröndahl porcelain figurines, second half of the 20th century.

Model nos 2233 and 2370. Heights 20,5-22 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti:
Alkuperä - Provenienssi

Lennart Johanssons samling sportmemorabilia

Lisätietoja

Bing & Grøndahls porslinsfabrik etablerades 1853 i Köpenhamn. Deras tidiga produktion bestod främst av figuriner men på 1880-talet började man tillverka konstnärligt formgivet servisporslin och stengods. Efter 1987 ingår fabriken i Royal Copenhagens koncern. En av de mest kända serviserna är Måge-stellet, eller Måsen, skapad av Fanny Garde, som på 1950-talet utnämndes till Danmarks nationalservis.

Tietoa ostamisesta
Ota yhteyttä
Alexandra Xu
Tukholma
Alexandra Xu
Arvioija
+46 (0)707 15 77 12

Asiakaspalvelu
Olethan yhteydessä asiakaspalveluumme, mikäli sinulla on kysymyksiä liittyen kuljetukseen, maksuun tai muihin asioihin.

Ruotsi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 17
+46 8-614 08 00

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9 - 13
+358-9-668 91 10

Lähetä viesti
Huutokauppa päättyi
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa? Pohjoismaiden korkeimmat loppuhinnat meidän kauttamme myytäessä. Ota meihin yhteyttä.
Lähtöhinta
2 500 SEK
Huutokauppa on päättynyt.