Tilaa uutiskirjeemme

Huonekalut

Bukowskilla on laaja valikoima arvokkaita huonekaluja useiden vuosisatojen ajalta. Varhaisimmat huonekalut ovat 1600-luvulta, ja antiikkihuonekaluihin kuuluu eri tyylisuuntia historian varrelta, rokokoo-, barokki-, jugend- ja empirehuonekalut. Antiikkihuonekalut ovat korkealuokkaisia, sillä monissa maissa kuten Ruotsissa oli voimassa tiukka ammattikuntajärjestelmä vuoteen 1847 saakka ja vain hyväksytyt mestarit saivat valmistaa huonekaluja. Tämän ansiosta huonekalut... Lue lisää

108 Esinettä
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
SOFFGRUPP 3 dlr 1940/50-tal.
Tarjottu
550 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
STOLAR 6 st, tidigt 1900-tal.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
DAGBÄDD Danmark 1940/50-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
UNO ÅHRÉN,
Tarjottu
911 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD 1930/40-tal Swedish Modern.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
Tarjottu
700 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
CARL MALMSTEN,
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SIDOBORD ett par sent 1900-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
SKÅP 1900-talets mitt.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
STOLAR 6 st tidigt 1900-tal.
Tarjottu
4 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
DÄCKSTOLAR ett par 1900-talets senare del.
Tarjottu
800 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SPEGEL rokoko 1700-talets mitt.
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
VIBEKE ALFELT,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
RUMSAVDELARE/SKÄRM 1900-tal.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
BORD, Art Deco stil, 1900-talets mitt.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
KÖKSBORD/ARBETSBORD 1900-talets början.
Tarjottu
1 200 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
BOKHYLLOR 3 st 1940/50-tal.
Tarjottu
650 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
STOLAR 4 st 1960-tal.
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
KARMSTOLAR ett par 1900-talets mitt.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
ALGOT TÖRNEMAN,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, a "Lata Greven" armchair.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
LÄKARSKÅP Polen 1900-talets mitt.
Tarjottu
2 500 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SVANTE SKOGH,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
FÅTÖLJER ett par 1960-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
BERTIL FRIDHAGEN,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
A gustavian style 1950's drawer.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets senare del.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
HATTHYLLA 1950-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
6 chairs, probably Norway.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
KARL ERIK EKSELIUS,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
HALLWAY DRAWER, 1950-/1960's.
Tarjottu
750 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
KISTA Skåne daterad 1824.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
SOFFBORD Rehau 1900-talets andra hälft.
Tarjottu
700 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
SPEGELBYRÅ, sent 1800-tal.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
KARMSTOLAR 6 st Italien sent 1900-tal.
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
PALLAR, 5, st, allmoge, omkring 1900.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A coffee table, late 20th century.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
VÄGGSKÅP Sverige 1700-talets mitt.
Tarjottu
650 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON,
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
PIEDESTALER ett par modern tillverkning.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
MARCEL BREUER,
Tarjottu
6 300 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
BORD, allmoge, 1900-tal.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A 1960's sideboard.
Tarjottu
3 201 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A sideboard late 20th century.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A pair of Swedish 19th century armchairs.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
OTTO SCHULZ, a 1930's Boet's footstool.
Tarjottu
1 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
STOLAR, 2 st, Miljöexpo, 2000-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
LOUNGE CHAIR, 1970's.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
TOILETTBORD nyrokoko 1800-talets slut.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
BORD SAMT STOL 1900-talets senare del.
Tarjottu
1 700 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
KARMSTOLAR ett pr Thonet 1900-talets början.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tarjottu
2 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A filing cabinet, mid 20th century.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
FÅTÖLJER 2 st 1900-talets andra hälft.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
BLOMBORD empirestil omkring 1900.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
STOLAR 8 st snarlika 1900-talets början.
Tarjottu
4 600 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, 1900-tal.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
MONTERSKÅP 1900-talets andra hälft.
Tarjottu
3 500 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SPEGEL troligen Frankrike omkring 1900.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
VICO MAGISTRETTI,
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets först hälft.
Tarjottu
2 288 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQUIST,
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK