394 Esinettä
STOLAR 6 st tidigt 1900-tal.
Tarjottu
5 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
HANNE DREUTLER,
Tarjottu
2 800 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
A Swedish flat weave carpet ca 246 x 176 cm.
Tarjottu
1 300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A old Chinese carpet ca 110 x 108 cm.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
2 500 SEK
JAMES COIGNARD,
Tarjottu
5 200 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
A first half/mid 20th century table lamp.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
MADELEINE PYK, oil on canvas signed.
Tarjottu
7 700 SEK
Lähtöhinta
25 000 SEK
YRJÖ EDELMANN,
Tarjottu
2 500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
KÄPPAR 4 st 1900-talets början.
Tarjottu
1 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BØRGE MOGENSEN,
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
A flat weave carpet ca 234 x 163 cm.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
VÄGGLAMPETTER ett par 1900-talets andra hälft.
Tarjottu
1 021 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
ERIK OLSON,
Tarjottu
8 200 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
MICHAEL OLOF BARKMAN,
Tarjottu
5 200 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
DÄCKSTOLAR ett par 1900-talets senare del.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SPEGEL rokoko 1700-talets mitt.
Tarjottu
11 100 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
RESERVDELAR till "Festival" taklampa.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
LARS GRÖNFELT, oil on canvas signed.
Tarjottu
650 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
VIBEKE ALFELT,
Tarjottu
2 600 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
WILLIAM SWEETLOVE,
Tarjottu
2 600 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
JAMES COIGNARD,
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
JAN NALIWAJKO, mixed media signed and dated 1999.
Tarjottu
1 300 SEK
Lähtöhinta
2 800 SEK
RING 14K gold 1 opal approx 15 x 12 mm.
Tarjottu
2 422 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
RUMSAVDELARE/SKÄRM 1900-tal.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
BORD, Art Deco stil, 1900-talets mitt.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SÄNGBORD ett par Louis XV-stil 1900-tal.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
KÖKSBORD/ARBETSBORD 1900-talets början.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
BOKHYLLOR 3 st 1940/50-tal.
Tarjottu
3 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
STOLAR 4 st 1960-tal.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets mitt.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
GOLVLAMPA industrimodell 1900-talets mitt.
Tarjottu
1 500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
AN English George III game table early 1800's.
Tarjottu
1 413 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
MATBORD 1940-tal Swedish Modern.
Tarjottu
2 700 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
FÅTÖLJER ett par IKEA 1960/70-tal.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
VICO MAGISTRETTI,
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
GUNGSTOL 1900-talets senare del.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
An old Ghom carpet ca 203 x 138 cm.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
4 000 SEK
JEAN TINGUELY,
Tarjottu
3 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Italien sent 1900-tal.
Tarjottu
1 600 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
MASK, Senufo, Elfenbenskusten, 1900-tal.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
HAREMSFÖNSTER/SPEGEL, 1800-tal, Indonesien.
Tarjottu
700 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
SVEN JONSON,
Tarjottu
7 405 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Tarjottu
1 800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
SOFFGRUPP 3 dlr 1940/50-tal.
Tarjottu
1 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
STOLAR 6 st, tidigt 1900-tal.
Tarjottu
4 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
BIRGER BIRGER-ERICSON,
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A mid 20th century ceiling lamp possibly Italy.
Tarjottu
3 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
DAGBÄDD Danmark 1940/50-tal.
Tarjottu
1 650 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SOFFBORD/SIDOBORD 1930/40-tal Swedish Modern.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
Four second half of the 20th century armchairs.
Tarjottu
2 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
UNO ÅHRÉN,
Tarjottu
1 255 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
A SET OF FOUR NESTING TABLEs THONET CA 1900.
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
ANDERS PEHRSON,
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
WALDEMAR LORENTZON,
Tarjottu
6 800 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
YRJÖ EDELMANN,
Tarjottu
1 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
CARL MALMSTEN,
Tarjottu
500 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SIDOBORD ett par sent 1900-tal.
Tarjottu
300 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
SANTERI SALOKIVI,
Tarjottu
12 000 SEK
Lähtöhinta
30 000 SEK
YRJÖ EDELMANN,
Tarjottu
800 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
GEORG NELSON,
Tarjottu
600 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK