Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1173
275230
MATTA, semiantik Jamshidi slätväv. 450x185.
Matta, semiantik jamshidi slätväv. 450x185.

Olika polykroma blom- och randmönster. Reciprokt växtmönstrad huvudbård.

Jämnt slitage, fläckar, smärre skador och hål. Sidorna med skador.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 263 - 1 579 EUR

Tilläggslista

SEMIANTIK JAMSHIDI SLÄTVÄV.

Kontakta specialist
Anette Granlund
Anette Granlund
Ansvarig specialist mattor, textilier och islamiskt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 12