Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1408
274443
FIGURIN, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Figurin, porslin. qing dynastin, 1700-tal.

Förställande s.k. "laughing boys", dekor i grönt, gult och brun glasyr. Höjd 14 cm.

Nagg, sprickor.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

421 - 632 EUR

Klubbat pris:
4 000 SEK
Tilläggslista

Skador, lagningar.

Proveniens

The Private Collection of Georg Persson, thence by descent.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02