Prenumerera på vårt nyhetsbrev

30
256203
Carl Skånberg
(1850-1883)

Kanalmotiv från Rio di San Barnaba, Venedig

Signerad C Skånberg och daterad Venezia Maj -81. Pannå 44 x 30 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 632 - 3 158 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Övrigt

Motivet är taget från Rio di San Barnaba i Dorsoduro. Kampanilen till vänster i bild tillhör Chiesa di San Barnaba, den till höger tillhör Chiesa di Santa Maria dei Carmini.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05