Prenumerera på vårt nyhetsbrev

390
268291
BYRÅ, av Johan Hugo Fürloh (mästare i Stockholm 1724-1745). Senbarock.
ByrÅ, av johan hugo fürloh (mästare i stockholm 1724-1745). senbarock.

Fanerad med valnöt och jakaranda. Beslag av mässing. Tre lådor. Signerad på ryggen med brännstämpel JHF. Längd 130, bredd 66, höjd 86 cm. Nyckel medföljer.

Skador.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

4 211 - 6 316 EUR

Klubbat pris:
35 000 SEK
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29