Prenumerera på vårt nyhetsbrev

415
247801
BORD, tillskrivet Daniel Sehfbom (mästare i Stockholm 1800-1837). Karl Johan.
Bord, tillskrivet daniel sehfbom (mästare i stockholm 1800-1837). karl johan.

Fanerat med mahogny. Inläggningar av mässing. Beslag av förgylld mässing. Låda i sargen. Längd 68, bredd 46, höjd 76 cm. Nyckel medföljer.

Slitage.

Utropspris:

15 000 - 18 000 SEK

1 579 - 1 895 EUR

Klubbat pris:
22 000 SEK
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29