Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

42
260963
Olle Hjortzberg
(1872-1959)

Stilleben med gula rosor i silvervas

Signerad Olle Hjortzberg och daterad 1944. Pannå 65 x 54 cm.

Utropspris:

40 000 - 50 000 SEK

4 211 - 5 263 EUR

Klubbat pris:
44 000 SEK
Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33