Prenumerera på vårt nyhetsbrev

424
274526
KONSOLBORD. Karl Johan, 1800-talets början.
Konsolbord. karl johan, 1800-talets början.

Skulpterade och förgyllda gripar. Skiva av vit marmor. Sargdekor av pastellage. Skivan märkt "Frisk No 4" med rödkrita. Längd 96,5, bredd 40, höjd 85 cm.

Dekorlagningar, -sprickor, pastellageskador.

Utropspris:

30 000 - 40 000 SEK

3 158 - 4 211 EUR

Klubbat pris:
28 000 SEK
Tilläggslista

Skivan märkt "Frisk No 4" med rödkrita.

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37