Prenumerera på vårt nyhetsbrev

494
258760
LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk stil, 1800/1900-tal.
Ljuskrona, för sex ljus. gustaviansk stil, 1800/1900-tal.

Stomme av förgylld brons behängd med prismor. Dekor av lejonmaskaroner. Höjd 98, diam 60 cm.

Omarbetad, kompletterad, flertalet prismor äldre.

Utropspris:

75 000 - 100 000 SEK

7 895 - 10 526 EUR

Klubbat pris:
120 000 SEK
Tilläggslista

LJUSKRONA, för sex ljus. Gustaviansk stil, 1800/1900-tal. Omarbetad, kompletterad, flertalet prismor äldre. Nytt utrop 75000-100000 kr

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37