Prenumerera på vårt nyhetsbrev

240056
Bruno Liljefors
(1860-1939)

Skogslandskap med räv och jakthundar

Signerad Bruno Liljefors och daterad 1917. Duk 66 x 81 cm.

Utropspris:

100 000 - 125 000 SEK

10 526 - 13 158 EUR

Klubbat pris:
84 000 SEK
Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05