Prenumerera på vårt nyhetsbrev

503
240791
AMPEL, för åtta ljus. Empire, 1800-talets början.
Ampel, för åtta ljus. empire, 1800-talets början.

Förgylld brons. Skålformad. Dekor av stiliserade blad. Höjd 102, diam 58 cm.

En ljuspipa med ljusmanschett saknas.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 579 - 2 105 EUR

Klubbat pris:
24 000 SEK
Tilläggslista

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37