Prenumerera på vårt nyhetsbrev

562
267544
SKÅL PÅ FOT. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
SkÅl pÅ fot. Älvdalen, 1800-talets första hälft.

Blybergsporfyr. Vid skålform på låg fot. Diam 49, höjd 34 cm.

Nagg, sprickor.

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

15 789 - 21 053 EUR

Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37