Prenumerera på vårt nyhetsbrev

563
267543
URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft.
Urna. Älvdalen, 1800-talets första hälft.

Orrlokporfyr. Höjd 48, diam 37,5 cm.

Nagg, foten med hörnlagning/retuschering.

Utropspris:

100 000 - 125 000 SEK

10 526 - 13 158 EUR

Klubbat pris:
75 000 SEK
Kontakta specialist
Henrik Åberg
Henrik Åberg
Specialist möbler, konsthantverk
+46 (0)8 614 08 37