Prenumerera på vårt nyhetsbrev

63
261320
Olof Hermelin
(1827-1913)
Olof hermelin, olja på duk, sign och dat 27/4 1904.

OLOF HERMELIN, olja på duk, sign och dat 27/4 1904.

Glimmingehus. 54 x 82.

Lagning, krackelyrer.

Utropspris:

35 000 - 40 000 SEK

3 684 - 4 211 EUR

Kunstsalon Keller & Reiner, Berlin, kat nr 10296 (under titeln "Bauernhof in Halland").