Prenumerera på vårt nyhetsbrev

659
243293
GALLERKORG med FAT, fajans. 1700-tal. Marieberg, daterad 5/6 resp. 6/6 (17)71.
Gallerkorg med fat, fajans. 1700-tal. marieberg, daterad 5/6 resp. 6/6 (17)71.

Tryckt kinesiserande dekor i grisaille. Längd 25,5 cm.

Lagningar.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

632 - 842 EUR

Klubbat pris:
5 500 SEK
Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02