Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

85
268557
Helmer Osslund
(1866-1938)

"Sommarnatt (Ådalsliden)"

Signerad Osslund. Smörpapper uppklistrat på papp-pannå 21 x 31 cm.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 632 - 3 158 EUR

Klubbat pris:
37 000 SEK
Proveniens

Tidigare i Erik Osslunds (konstnärens son) samlingar.

Skövde, 1960, kat nr 6.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)761 36 66 33