Prenumerera på vårt nyhetsbrev

87
272513
Helmer Osslund
(1866-1938)

HELMER OSSLUND, olja på duk, sign Helmer Åslund och dat -99.

Brusande fors. 20 x 27.

Uppklistrad på pannå. Sedvanligt slitage.

Utropspris:

25 000 - 30 000 SEK

2 632 - 3 158 EUR

Tilläggslista

Ursprungligen gåva från konstnären till nuvarande ägares mormor. / Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.

Proveniens

Ursprungligen gåva från konstnären till nuvarande ägares mormor.