Prenumerera på vårt nyhetsbrev

71
342500
Anders Petersen
(Född 1944)
Anders petersen, "libreria veccia, piazetta di san marco", 1986.

"Libreria Veccia, Piazetta di San Marco", 1986

Signerad Anders Petersen och daterad 1986/1991 a tergo. Vintage. Silvergelatinfotografi, bildyta 47 x 34,3 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 399 - 1 748 EUR

Klubbat pris:
8 000 SEK

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "396 Fotografiska förälskelser", 2001.

Ralph Nykvist & Anders Petersen (m.fl), "Karnevalen i Venedig", 1991, avbildad bild 8.