Prenumerera på vårt nyhetsbrev

62
482244
HANS J WEGNER, karmstolar, ett par "The Chair", Johannes Hansen, Danmark.
Hans j wegner, karmstolar, ett par "the chair", johannes hansen, danmark.

Ek och rotting. Brännstämplade JOHANNES HANSEN COPENHAGEN DENMARK.

Smärre slitage. (2)

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 678 - 2 237 EUR

Klubbat pris:
36 000 SEK
Övrigt

Modellen formgiven år 1949.

Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19