76
511343
VERNER PANTON, stolar, ett par, "Panton chair", Herman Miller, USA 1972.
Verner panton, stolar, ett par, "panton chair", herman miller, usa 1972.

Vitt glasfiber, märkta herman miller och daterade (19)72.

Smärre slitage.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

447 - 671 EUR

Klubbat pris:
5 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19