Prenumerera på vårt nyhetsbrev

25
571389
SKÅL, porslin, Qingdynasti Kangxi (1662-1722).
SkÅl, porslin, qingdynasti kangxi (1662-1722).

Lotusform med dekor i famille verte. Diameter 12 cm.

Obet kantnagg.

Utropspris:

6 000 - 8 000 SEK

656 - 875 EUR

Klubbat pris:
16 000 SEK
Proveniens

From the Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.

Övrigt

Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29