Prenumerera på vårt nyhetsbrev

65
572162
GALLERFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-1795)
Gallerfat, kompaniporslin.  qingdynastin, qianlong (1736-1795).

Dekor i underglasyrblått och famille rose. Mittfältet avbildande He Xianggu, en av de åtta odödliga. Diameter 23 cm.

Smärre slitage.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

438 - 656 EUR

Klubbat pris:
8 500 SEK
Proveniens

The Collection of a Swedish Connoisseur, Stockholm.

Övrigt