376
654044
Karin Broos
(Sverige, Född 1950)

"Cirkeln"

Signerad Karin Broos och daterad 2008 a tergo. Akryl på duk 108,5 x 160 cm.

Utropspris:

250 000 - 300 000 SEK

26 824 - 32 189 EUR

Klubbat pris:
240 000 SEK
Proveniens

Christian Larsen, Stockholm.

Christian Larsen, Stockholm, "Karin Broos",
19 februari - 29 mars 2009.

Ingela Lind och Hasse Persson (red), "Karin Broos - Speglingar", 2011, avbildad helsida sid. 22.