Prenumerera på vårt nyhetsbrev

29
802986
BORD, sengustavianskt, 1700-talets slut.
Bord, sengustavianskt, 1700-talets slut.

Fanerat med mahogny. Skiva av röd kalksten. En låda. Längd 63, bredd 43, höjd 76 cm. Nyckel finns.

Senare skiva.

Utropspris:

20 000 - 25 000 SEK

2 058 - 2 572 EUR

Klubbat pris:
20 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Carl Barkman
Carl Barkman
Chefsspecialist fine art och antikviteter
+46 (0)708 92 19 71