Prenumerera på vårt nyhetsbrev

30
845267
KARMSTOLAR, ett par, Frankrike, 1700-talets mitt, Louis XV.
Karmstolar, ett par, frankrike, 1700-talets mitt, louis xv.

Bonad bok. Stoppad rygg och sits med dyna. Snidad dekor av blommor och blad. Märkta på baksargen "DLB".

Något maskstungna, lagningar.

Utropspris:

40 000 - 60 000 SEK

4 115 - 6 173 EUR

Klubbat pris:
40 000 SEK
Om auktionen
Kontakta specialist
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)8 32 63 29