216
1125722
Gottfried Ihme, sked med dubbel kerubknopp, förgylld, Breslau (verksam 1691-1737).
Gottfried ihme, sked med dubbel kerubknopp, förgylld, breslau (verksam 1691-1737).

Skaft med tvinnad banddekor samt avslutande maskaron, bladets frånsida med bladgravyr. Längd 20 cm, vikt 59 gram.

Slitage.

Utropspris:

15 000 - 18 000 SEK

1 433 - 1 719 EUR

Om auktionen
Kontakta specialist
Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)8 614 08 22