Prenumerera på vårt nyhetsbrev

636
1133696
MÅLNING, akvarell och tusch på siden. Kina, 1900-tal, signerad Lin Ai.
MÅlning, akvarell och tusch på siden. kina, 1900-tal, signerad lin ai.

Fågel i träd med röda löv. Bildmått 40 x 30,5 cm.

Smärre missfärgningr.

Utropspris:

4 000 - 6 000 SEK

382 - 573 EUR

Proveniens

Einar Jolin had only japanese, chinese, indian and persian works of art in his stuido. He said he never tired of them, that they were products of ancient civilisations, that inspired him greatly and brought great calm and harmony.

Om auktionen
Kontakta specialist
Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)739 40 08 18