Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1197281
Carl-Harry Stålhane
(1920-1990)
Carl-harry stÅlhane, skål, stengods, rörstrand 1960-tal, unik.

CARL-HARRY STÅLHANE, skål, stengods, Rörstrand 1960-tal, unik.

Blank glasyr i grönt, blått och turkos, signerad R CH Stålhane SWEDEN 2114. Diameter 33 cm, höjd 15,5 cm. Med originalbevis.

Kanten med nagg och liten glasyrspricka.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19

Utropspris
3 000 SEK