Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1198155
Jacob Ängman
(1876-1942)
Jacob Ängman, bestickservis, 48 delar, silver "rosenholm". gab, bl a stockholm 1959.

JACOB ÄNGMAN, bestickservis, 48 delar, silver "Rosenholm". GAB, bl a Stockholm 1959.

12 bordsknivar 20 cm, med tandade rostfria blad
12 bordgafflar 17,5 cm
12 bordsskedar 18,5 cm
12 kaffeskedar 11 cm
Total vikt 1770 gram.

Smärre slitage, smärre repor.

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Utropspris
8 000 SEK