Det är enkelt att bjuda på slagauktion!

Vilket av dessa fyra alternativ passar dig bäst?

1. Bjud via telefon 2. Bjud live online
3. Lämna ett inropsuppdrag
4. Bjud med spade direkt i auktionssalen

Läs mer och registrera dig

1211232
Gunnar Cyrén
(1931-2013)
Gunnar cyrÉn, vas, graal, orrefors 1989.

GUNNAR CYRÉN, vas, graal, Orrefors 1989.

Oval, med vågig kant, randdekor i orange, blått, grönt, beige mm, signerad Orrefors 969672 Gunnar Cyrén EA 2-89, Cyrén. 26,5 x 18 cm, höjd 21,5 cm.

Öppettider vardagar kl.11-18, lördag kl. 11-16.

Utlämning av föremål efter avslutad auktion sker på Västberga allé 3.

Proveniens

Inköpt på en utställning på Nordiska Kompaniet 1989.

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)708 92 19 77

Utropspris
5 000 SEK