Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1163298
Cartier
(Född 1847)
Cartier, collier med briljantslipad diamant, med etui, box och certifikat.

CARTIER, Collier med briljantslipad diamant, med etui, box och certifikat.

18K vitguld. Numrerad och singerad Cartier . Briljantslipad diamant ca 0,20 ct, Ca Top Wesselton/VVs-vs. Längd kedja 40 cm. Vikt 5,3 gram

Smärre ytslitage.

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
18 000 SEK