Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1188875
RING, med äldre ovalslipad diamant ca 0.80 ct samt careéslipade smaragder och diamanter. Fasano, Italien.
Ring, med äldre ovalslipad diamant ca 0.80 ct samt careéslipade smaragder och diamanter. fasano, italien.

18K guld. Italiensk stämpel. Stämplad Fasano 750. Ringstorlek 16,25. Vikt 5,1 gram

Bruksskick

Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Utropspris
15 000 SEK