Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Konst Modern svensk konst
1181184
Karl Axel Pehrson
(1921-2005)
Karl axel pehrson, olja på pannå, signerad och ristad signatur daterad 46.

KARL AXEL PEHRSON, olja på pannå, signerad och ristad signatur daterad 46.

Midsommardansen. 50 x 61 cm.

Helhetsintrycket är gott. Någon ytsmuts.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T9
Proveniens

I gåva direkt av konstnären.
Därefter i arv inom familjen.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 16

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

7 000
667
723
Utropspris
18 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
13 feb 20:41
7 000 SEK
12 feb 15:38
5 000 SEK
10 feb 13:53
4 000 SEK
7 feb 19:07
2 000 SEK
6 feb 13:58
1 200 SEK