Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Belysning Taklampor
1207088
Tom Dixon
(Född 1959)
Tom dixon, "plane", taklampa, 2000-tal.

TOM DIXON, "Plane", taklampa, 2000-tal.

Stomme av mässing. 15 ljuspunkter. Kupor av glas. Total diameter 105 med kupor, total höjd 100 cm med kupa.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. En skärm sekundärt limmad mot fästet.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Utropspris
20 000 SEK