Design MöblerInred ute
1227599
ELSA STACKELBERG, däckstol/vilstol, Fri Form, Edsbruk, 1900-talets andra hälft.
Elsa stackelberg, däckstol/vilstol, fri form, edsbruk, 1900-talets andra hälft.

Däckstol i furu med hjul. Ställbar rygg. Lösa dynor med häftad tygklädsel. Dynorna märkta Fri Form Edsbruk Sweden. Längd ca 170, bredd 73 cm.

Åldersrelaterat slitage. Anlupen metall. Torrspricka. Fläck.

Lina Sjömark
Lina Sjömark
+46 (0)736 40 94 76

Utropspris
4 000 SEK