Design MöblerInred ute
1231950
Folke Bensow
(Sverige, 1886-1971)
Folke bensow, "parkbänk n:r 2", näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft.

FOLKE BENSOW, "Parkbänk n:r 2", Näfveqvarns bruk, 1900-talets första hälft.

Gavlar av svartmålat järn med träribbor. Sitthöjd 43, längd 101 cm.

Slitage.

Utropspris
5 000 SEK