Design MöblerInred ute
1232675
ELSA STACKELBERG, TRÄDGÅRDSMÖBLEMANG, 7 delar, Fri Form, ca 1990-tal.
Elsa stackelberg, trÄdgÅrdsmÖblemang, 7 delar, fri form, ca 1990-tal.

Bestående av bord, fyra fåtöljer och ett par fotpallar. Lösa dynor i marinblått tyg med vita detaljer och dragked, märkta Fri Form.
Fåtöljerna med ställbar rygg och hjultrissor under bakbenen.
Bordets mått 154 x 85 cm, höjd 67 cm.
Fåtöljernas sitthöjd inkl sittdyna ca 43 cm, bredd 68 cm.
Pallarna 55x62 cm, höjd utan dyna 36 cm, med dyna 45 cm.

Väderbitet trä med sliten yta. Bruksslitage. Smärre fläckar, en dyna med två smärre hål.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
850 EUR