1235749
VILSTOL MED FOTPALL, 1900-talets senare hälft.
Vilstol med fotpall, 1900-talets senare hälft.

Fåtölj och rotting med stomme av rotting, klädsel i säckvävstyg med träknappar. Ryggen justerbar.
Sitthöjd ca 40 cm, bredd ca 64, cm, rygghöjd 63-88 cm.
Fotpallen 54x63 cm, höjd ca 40 cm inkl. plymå.

Sedvanligt slitage. Förnyad klädsel.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
300 EUR